Upravit stránku

Vinutí pružin

Probíhá na CN strojích. Jedná se o základní výrobní proces vinutí pružiny za studena v průběhu kterého pružina dostává geometrické a výkonové charakteristiky. Tlumiče pérování jejichž součástí jsou i pružiny, hrají zásadní roli v otázce bezpečnosti a stability jízdy a také komfortu jízdy. Tlumiče pérování nenesou váhu vozu, tuto funkci zajišťují pružiny. Tlumiče pérování tlumí kmitání a výkyvy v pružinách vozu.

Žíhání

Proces tepelného zpracování kdy se z pružiny uvolňuje vnitřní pnutí materiálu po vinutí. Tímto procesem prochází 100% produkce.

Broušení

Přibližně 4% výrobního sortimentu pružin je na konci zabrušováno. Požadavek na zabroušení konců pružin je dán konstrukcí uchycení pružiny na vozidle. Podle toho se na dané pružině zabrušuje jeden nebo oba konce na určenou hodnotu a pružina tím získává konečnou délku a plochy pro usazení pro montáž.

Tryskání

V průběhu tohoto procesu se zpěvňuje povrch pružin a zároveň se čistí od okují broušení, rzi a dalších nečistot před lakováním.

Lakování

Před lakováním jsou pružiny povrchově upraveny nanesením fosfátu zinečnatého. Tento výrazně zlepšuje antikorosní vlastnosti a zlepšuje přilnavost barvy při následném lakování. Toto se provádí elektrostatickým nanášením práškové barvy a následným vytvrzením barvy zvýšenou teplotou.

Značení

Každá pružina je označena  sériovým číslem a datem výroby pomocí laseru.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti